Čo Presne Znamená "Long Term"?

Autor: Dušan Kvasnica | 18.6.2013 o 13:25 | (upravené 18.6.2013 o 13:31) Karma článku: 5,16 | Prečítané:  947x

Amazon mám rád a Jeff Bezos je chlapík, ktorý učite má zmyslel pre "long-term" úspech. Ale keď sa pozriem na nižšie zobrazený graf, začnem rozmýšľať, čo sa presne myslí pod "long-term"? Žltá čiara na grafe nám ukazuje, že Amazon nikdy nevyprodukoval žiadny zisk (alebo len minimálne množstvo). Jeho tržby však vďaka Jeffovej agresívnej rastovej stratégií neprestávajú rásť. Amazon rastie nie len v oblastiach kde je už „doma"(hlavne nízkymi cenami zabezpečenými nízkymi nákladmi) ale zároveň stále vstupuje do nových oblastí.


Tržby a zisky amazonu

Zdroj: www.amazon.com

Po šestnástich rokoch stále „žiaden" zisk? Keby ste sedeli v roku 1997, čo by ste považovali za „long-term"? Bolo by to 5, 10,15,20 alebo 25 rokov? Alebo by ste to hrali na ešte dlhšiu dobu? Je to čo sa deje s Amazonom v poriadku?

Akcie Amazonu

Zdroj: finance.yahoo.com

Sú to ťažké otázky. Napriek tomu sa akciám Amazonu darí prekvapivo dobre. Po úvodnom hype a následnom páde, nápadne koreluje s vývojom tržieb (tržby- modrá čiara na hornom grafe). Nemala by však hodnota akcií spoločnosti vyjadrovať očakávané budúce zisky (zisky - žltá čiara na hornom grafe)? Ak to tak je, tak v nejakom bode investori očakávajú, že sa žltá čiara odlepí od nuly a začne prudko rásť. Ako dlho to zvládne ešte pán Bezos hrať na „long-term" a čo od neho očakávajú investori?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?